Vajíčka, za jakých podmínek je slepice snášejí?

12. října 2012 v 15:06 |  zvířata
Vajíčka jsou označená číslem, podle toho, za jakých podmínek je slepice snášejí. Vím, na vajíčkách je více čísel, ale to první, je vždy číslo podmínek. Přesnější přehled:

0
Slepice si žijí naprosto příjemě. Jsou na pastvinách, mají čerstvé žrádlo, travnatý výběh s vodou, ty nejlepší podmínky. Tyto slepičí farmy mají ekologické stanice a firmy.

1.
Slepice mají výběh, ale jsou zaveřné v hale s podmínkaimi, jaké můžete vidět na obrázku.
2
Slepice jsou v obrovské hale, namačkané jedna na druhou, těžko se pohybují a jsou zbytečně stresované.

3.
Nejhorší možnost jaká existuje. Slepice je celý svůj život narvaná a zavřená v jedné malé kleci, která se velikostí rovná papíru A4, což je skoro menší než samotná slepice. Takže je utísněná v kleci, která je ještě menší než ona a celý život v ní má jen sedět , propadávají jí prsty mezi mřížkami a přitom má snášet vejce?


Možná se vá tohle líbí, ale mně tedy ne. Tyhle obrázky by vám mohli pomoct se do těch chudinek vžít:Dole pod nimi se pohybují držáčky na které padají nakladená vajíčka a odvážejí je do balíren:

Snažte se kupovat vajjíčka, s prvním číslem 0-2, alespoň tu dvojku. 3, to je týrání. Za těchto podmínek mají slepičky snášet vejce, která mi pak jíme a ani netušme, že kvůli tomu troí nějaké zvíře. Prosím, pomoste.Tady na tomhle obrzku vidíte že vajíčko je z podmínek 2

Na tomhle že 3

Jenže problém je i v cenách. Ty nejvýhodnější vajíčka, což jsou označená nulou, jsou také nejdražší. To už si pak musíte rozmyslet sami. Ale když, tak alespoň značka 2. Copak vy byste dokázali žít, jak tadyhle ty slepice?

Jak číst jejich značení

Strojově tištěné (většinou červené) označení vajec zní například takto: 3 - CZ - 5351. První číslo značí typ chovu, druhé zemi původu, třetí číslo hospodářství.
Chov slepic
0 - ekologocký chov
1 - volný výběh
2 - chov na podestýlce(v halách)
3 - klecový chov
Původ vajec
CZ - Česká republika
DE - Německo
PL - Polsko
LT - Litva
NL - Nizozemsko
atd.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 thesimgame thesimgame | Web | 21. října 2012 v 13:27 | Reagovat

Je to strašné, chudak tie zvieratá. Oni chu tiež normalny život výbeh a tak a nie zavrete v klietkach kde sa ledva zmestia:( je to smutné:/

2 Gil Gil | Web | 1. března 2013 v 10:32 | Reagovat

Báječné že se jich někdo zastal!, jsi moc moc fajn :) a článek je krásný, dávám všechny hvězdičky! My vajíčka nejíme vůbec, naši ti je jí, ale s číslem tři si nekupují :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama