Srpen 2012

Víte že lodě...

10. srpna 2012 v 12:27 zvířata
Způsobují na moři skoro tak velké škody, jako stroskotalá letadla? Lodní šroub, nebo lit vrtule, svým rotováním usekává nejvýš vyrostlé korly, které sahají až k hladině. A až korály vyhynou, zpoustu ryb nebude mít potravu nebo úkryt, potom vyhynou i ryby, a tím se opět dostáváme k lidem. Lidé nebudou konat rybolovy. Víte, vyhynutím jednoho jediného druhu, se může narušit celá přírodní rovnováha. Zní to jako nesmysl, ale je to tak.

Igelitové sáčky a petlahve na hladině v oceáně

Zpousta ryb a i žraloci a delfíni si je pletou se svojí potravou. Delfín s menší rybou, kostaky s tučňákem, lachatn s tuˇčnákem, potom to sežerou a zemřou, protože jim to naruší vnitřní orgány, konkrétněji trávící ústrojí. Zalepí se jim střeva, igelit neprojde ven, protože je to nestravitelná látka a živočich zahyne.

Relax s přírodou

10. srpna 2012 v 12:21
Poslouchejte hučení potoků, zavřete oči a představujte si, že jste uprostřed krásného lesa, cítíte to vlhko, cvrlikání ptáčků, šumění vody a nasáváte vůni květin. Kolem poletují včely a různí motýli a bzučí vám u uší. Otevřete oči, a jste tam. Kolem sebe vidíte plno nádherných zelených stromů a květin všech barev. Možná se tam opravdu neocitnete, ale můžete si to představit!