Prosinec 2011

Kečup

6. prosince 2011 v 21:11 | Eliška |  Ostatní
MrkajícíVíte z čeho je kečup? Ze zhnilých rajčat. V rajčatových sadech posbírají zhnilá a plesnivá rajčata a z těch potom vyrábějí kečup a my si ho pak přidáváme do jídla! Je to velmi nezdravé a my si tím kazíme organizmus, nehledě na žaludek.
Občanské sdružení spotřebitelů Test přišlo se skandálními výsledky kavlity kečupů. Všech 22 testovaných výrobků obsahovalo škodlivé látky mykotoxiny pocházející z plísní. Látky poškozují orgány, ničí imunitu.

Mykotoxiny se našly ve všech testovaných kečupech. To svědčí o tom, že část rajčat použitých k výrobě kěčupu byla nahnilá, nebo plesnivá. Jo a ještě vám chci říct, že není doporučené, aby se ze zhnilých nebo plesnivých plodů okrájely jen ty plesnivé části. Plíseň, i když je vidět jen na jednom místě, už má neviditelně tenké kořeny prorostlé celým, plodem (pomerančem, rajčetem, mandarinkou, jablkem, nebo i pečivem např. chlebem). Plíseň si tvoří tak uzounká vlákna, až jsou skoro neviditelná, ta potom prorostou celým plodem, takže ho celý vyhoďte, i kdyby byl plesnivý jen malinkatý kousíček. Mrkající