Červenec 2011

Konec světa

26. července 2011 v 17:18 | Eli |  Ostatní
Příští rok 2012 má být jistý konec světa. Já si to ale nemyslím. Podle mě bude úplně normální den jako dneska. Nikdo nemůže předurčit, kdy nastane ten konec světa. Může to být za rok, za dva roky, za 100 let, za 1000 let, ale může to být už zítra. Otázkou je, kdy? Ví to snad někdo z vás? Mnohokrát v televizi v počasí řeknou, že zítra se má prudce ochladit. Druhý den se ráno probudíte a vyjdete na dvůr. Zjistíte že je 26 stupňů. A co teď? Nikdo nemůže přesně předpovědět jak bude. Stejně tak, kdy už nebude nic (konec světa). Já si rozhodně nemyslím, že bude tři dny před vánocmi, 21.prosince, za rok konec světa. Nemusíte se vůbec bát že ten den přijde. Pravděpodobně se konce světa asi nedožijeme. Možná bude až roku 3000. Co? Může někdo na tuhle otázku dát odpověď?


False!!!

(lež!!!)

Reklama-téma týdne

26. července 2011 v 17:04 | Eli |  Téma týdne
Reklama je krátké video, které má lidi upoutat ke koupi nějakého nového výrobku. Je vyroben nový šampon na vlasi, nebo nová hračka a k ní i pohádka ze které ta hračka je, výrobci na ni udělají reklamu, kterou dají na internet, nebo ji vysílají v televizi. Úmyslem vysílatelů reklam je že člověk který reklamu shlédne potom koupí věc, které se reklama týká.
Reklama je jakákoliv (ne)placená forma propagace výrobku, služby, společnosti, obchodní značky nebo myšlenky mající za cíl především zvýšení prodeje. Reklama může být televizní, novinová, internetová, rozhlasová, plakátová nebo jiná.

(Dolní polovina textu, začínající od tučně zvýrazněného slova Reklama, čtvrtý řádek od zhora, je okopírován z wikipedie).
Vše ostatní je z mé hlavy.

Deštné pralesy

22. července 2011 v 17:41 | Eli |  Ostatní


Testování na zvířatech

21. července 2011 v 13:03 | Eli |  zvířata
Jsou různé farmy kde se vězní zvířata. Každý nově vyrobený krém nebo šampon nebo sprej se nejdřív než se začne prodávat ozkouší na těchto zvířatech. Aby se neprodával výrobek který škodí pokožce, nebo škodí na zdraví, se nanese na kůži zvířete a pokud je škodlivý, tak to tomu zvířeti ublíží a lidé co tam pracují vědí, že něco je špatně a že to nemůžou prodávat, protože by se to mohlo stát i člověku. Třeba když se tomu zvířeti udělají pupínky nebo se mu něco stane s kůží.
Tuto značku používají někteří výrobci, především v Anglii. Používá se pro kosmetiku, která nebyla testována na zvířatech. Vždy když si koupíte třeba šampon a je na obale tato značka, znamená to, že nebyl testován na živých zvířatech. Ale nenechte se zmást tím, že tam nebude. I když tam tuto značku nenajdete, nemusí to znamenat, že to na zvířatech testovali.

NETESTOVÁNO NA ZVÍŘATECH, Holandsko
Not animal tested
NETESTOVÁNO NA ZVÍŘATECH, USA
Leaping bunny

Odebírání medvědí žluči

21. července 2011 v 12:44 | Eli |  zvířata
Tradiční čínská medicína využije 500 kg žluči ročně, celková produkce je však 7 000 kg za rok. Většina žluči je dále využívána k uspokojení poptávky po produktech z medvědí žluče, jako jsou víno, nejrůznější "posilující léky" a oční kapky, přidává se i do šamponů.. Současný vývoj ukazuje, že čínská vláda dlouhodobě počítala s tímto "medvědím průmyslem". Život medvědů v těchto farmách je však neúnosný. Jsou drženi v malých klecích (v průměru, klece byly 0.8m x, 1.3m x 2m), kde se nemohou ani otočit a jsou dvakrát denně podrobeni odebírání žluči. K zajištění pohodlného přístupu ke žlučovému měchýři medvědů je v krajině břišní proveden řez, který vytváří průchod až k měchýři. Tento průchod je otevírán dvakrát denně pomocí trubice nebo kovové tyčinky, které umožňují průtok žluči. Někdy je katétr zaveden trvale. Medvědi bývají také trvale znehybněni v železných korzetech.
WSPA vyšetřovatelé viděli při odběru známky krutého zoufalství všech medvědů. Medvědi bolestí sténají a bouchají hlavami do klece,žvýkají si vlastní tlapy. Mnoho medvědů při těchto chirurgických zákrocích zemře kvůli komplikacím a nákazám.. Úmrtnost je současně mezi 50 a 60 procenty.. Délka života medvěda, který přežije tuto metody dramaticky zkrácen na pět až deset let. Někteří medvědi byli nalezeni, jak leží v klecích a z jejich otevřené rány jim neustále vytéká žluč do misky, která leží pod klecí.
Nemůžu se na to ani dívat!

Týrání medvědů

21. července 2011 v 12:30 | Eli |  zvířata
Ještě před pár lety jste mohli běžně v indických ulicích potkat medvěda, který pro pobavení tančí na zadních, předvádí hru na kytaru, buší do bubnů nebo dokonce kouří. A to vše pro pár drobných. To už je dnes minulostí.
Snad poslední takový "tančící medvěd" teď našel azyl v záchranném centru. O svobodu vzácných šelem se postarali po letech úsilí ochránci přírody za pomoci indické vlády. Skončila tak staletá tradice týrání stovky nevinných zvířat, se kterou začali v Indii už v 16. století cikáni, kteří odchytávali mláďata huňáčů ve volné přírodě. Novým bydlištěm týraných zvířat jsou teď záchranná centra pro medvědy, do volné přírody se už ale nepodívají, protože by bez zubů, drápů a neznalosti technik přežití zahynuli.
TÝRÁNÍ ŽIVÝCH MEDVĚDŮ PRO ODEBÍRÁNÍ ŽLUČI
"Nezáleží až tak na metodě; odebírání žluči žijícím medvědům má závažné dopady na welfare a zdravotní stav zvířat," řekl Dave Eastham, vedoucí kampaní WSPA.
"Metoda odebírání žluči, v současné době obhajovaná čínskou vládou- takzvaná 'free dripping' (samovolné odkapávání) - může vést k vážnému utrpení; odebírání prováděné několikrát denně vede k psychickému trauma, hrozí vysoké riziko infekcí a dokonce smrt. I kdyby jen na poli welfare zvířat trvá WSPA na tom, aby čínská vláda znovu uvážila svůj postoj k praktikám medvědích farem v Číně."
Doktor Jidong Wu, president Asociace tradiční čínské medicíny vyvracuje, že by neexistovaly žádné alternativy pro medvědí žluč, jak tvrdí farmáři. Dodává: "Tvrzení, že medvědí žluč je v čínské tradiční medicíně nenahraditelná je chybné. Existuje nespočet přírodních bylinných ingrediencí které se běžně používají za stejných podmínek".
Zpráva vydaná WSPA koncem roku 2005 poukazuje na více než 40 takových náhražek medvědí žluči. Mimoto, žluč z medvědů se používá nejen v esenciální medicíně, ale i, a v mimořádně velkém množství, i v produktech drogérie, jako jsou šampony nebo pleťová tonika, z nichž ani jediný nehraje roli v tradiční medicíně.
Spotřeba medvědí žluči v Číně byla před zavedením chovu medvědů přibližně kolem 500 kil ročně. Dnes je to čtrnáctkrát více.
Od začátku r. 2005 WSPA spolupracuje s vietnamskou vládou, která poté jako reakci na světové znepokojení nad trýzněním zvířat a na vážné hrozby pro zachování divoké populace medvědů přijala významné rozhodnutí zastavit všechny medvědí farmy.
  • Na 200 farmách je takto drženo přes 7000 medvědů

Duchové-téma týdne

11. července 2011 v 13:00 | Eliška |  Téma týdne
Duchové jsou paranormální jev druhu nefyzické- či nadpřirozené bytosti. Jedná se o průhlednou osobu která může mít i světle bílou barvu, zkrz kterou ale jde vidět, jako by byla průhledná. Duchové procházejí zdmy a nemohou se ničeho dotknout. Jsou jako vzduch a nemohou na nic sáhnout a vším projdou. Má být tvořen jistým druhem energie, který vypadá jako mlha. Je to energie či hmota mlhovité konzistence. O duchách se říká, že vylézají z hrobů o půl noci v 24:00 nebo 00:00 a nebo že straší na hradech. Jsou tůzné druhy duchů a odlišovat můžeme třeba: bílá paní, bezhlavý rytíř, klekanice, černá paní. Pozor, duch je něco podobného jako strašidlo, ale ne úplně stejný. Nějaké rozdíly tam jsou. Mezi strašidla můžeme zařadit: Hejkala, Polednici, vodníka.... . Za duchy jsou považovány i mumie. Duchové můžeme říkat i duším člověka. Přesnější výraz je duše. Duchové osob mají sídlit tam, kde zemřely nepřirozenou smrtí nebo se neodpoutaly od svého fyzického těla (člověka). Mají se nacházet ve městech i v přírodě, nejčastěji však na hřbitovech, hradech nebo zříceninách. Lidé mívají podezdření, že když se samo něco udělá: sama od sebe se zapne televize, rožne lampa, otevřou se dveře, spadne věc, pohne se záclona, tak že to byl duch. Třeba když se sama pohne nebo odhrne záclona a není otevřeno okno, takže to nemohl být průvan, tak se často podezdřívá duch či paranormální jev.